Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kurz pokročilé poslušnosti malých plemen

 

Kurz Pokročilé poslušnosti Malých Plemen Libeň
 
Všichni jistě víme, že malá plemena jsou velmi odlišná od velkých a to jak fyzicky tak hlavně psychicky. Málokteré malé plemeno zvládne psychicky stejný způsob výcviku jako vlčák. A i z těchto důvodů vznikl při ZKO Libeň kurz Malých plemen.
 
Pro koho je kurz určen?
Psi po kompletní vakcinaci, jakéhokoliv věku, se kterými se chcete společně věnovat nějaké aktivitě. Pro psy v dospělé výšce do 45cm v kohoutku, výjimka možná.
 
Co se budeme učit? Jak?
Jak se posunuje doba tak se i posunují trendy ve výcviku psů. V dnešní době je důležitá radost psa ze cvičení, která je daleko cennější než pes plnící sklesle pokyny psovoda. A z toho důvodu je tréning v malých plemenech řešen především a hlavně pozitivní motivací.
 
Jelikož cvičících malých plemen je čím dál více Národní zkušební Řád ČR vytvořil zkoušky speciálně pro malá plemena. Dále je možné se věnovat Mezinárodnímu zkušebnímu řádu, který má řadu zkoušek, kterým se můžeme věnovat tak i Zkušebnímu řádu Kynologické jednoty Brno. Zkoušek je tedy požehnaně.
U psa se můžeme věnovat řadě věcí první a nejdůležitější je poslušnost. Další zařazenou kategorií, která je velmi specifická, jsou stopy. Pachové práce jsou sice stopám podobné, avšak způsob výcviku je velmi odlišný. Další nedílnou součástí výcviku může a nemusí být obrana, v našem případě je koncipována jinak než u velkých plemen, naučit se jej může i čivava, na velikosti psa nezáleží pouze na vaší píli. Velmi užitečnou znalostí psa je i v běžném životě hlídání předmětu. Běžně také můžete využít tzv. odvazovačku, která spočívá v tom, že pes při čekání na psovoda se nenechá odvázat a odvést, což je velmi praktické.
 
Jak se mohu stát členem kurzu Malých plemen?
Mít absolvovaný kurz základní poslušnosti, buď přímo u nás či na jiném cvičáku. (doklad)
Být členem či hostem ZKO Libeň či o něj požádat v následujících týdnech
Mít splněnou zkoušku ZZO, či ji mít v brzké době zařazenou do plánů (max. 3 měsíce)
Nevíte-li si se zkouškou rady, přijďte i bez ní rádi vás na ní připravíme. Toto však platí pouze pro vážné zájemce.
Hlaste se na emailu: kyselova.blanka@gmail.com,
či na facebookových stránkách https://www.facebook.com/MalaPlemenaLiben
 
Kdo nás bude učit?
V současné době se vám může věnovat jakýkoliv lektor ZKO Libeň, nicméně primárně bude Lektorem Bc. Blanka Kyselová
 
Kde se budeme scházet?
Primárně na cvičáku ZKO Libeň, pokud se budeme věnovat stopám či pachovým pracím budeme se přesouvat mimo cvičící prostor, který bude vždy specifikován před lekcí.
 
Více informací si můžete vyžádat na emailu Lektora kyselova.blanka@gmail.com
Či na facebookových stránkách https://www.facebook.com/MalaPlemenaLiben
 
 
Těšíme se na vaší návštěvu!