Jdi na obsah Jdi na menu
 


Napsali o nás

Převzato z časopisu Svět psů 10/2015:

p1060457.jpg

Převzato z časopisu Pes - přítel člověka 4/2015:

článek si můžete přečíst zde

i1.jpg

i2.jpg

i3.jpg

i4.jpg

 

 

Převzato z časopisu Pes - přítel člověka 2/2014:

 

basty---pes-1.jpg

       basty---pes-2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Článek   mantrailing  v časopise Pes přítel člověka 6/2013

  naše členka Eva Havlová a beauceronka  Ave Fahave

-----------------------------------------------------------------------------------------------

                                     Převzato z časopisu Pes - přítel člověka 2/2013 

   nehylcuv-memorial-001.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Převzato z oficiálních novin Prahy 8

Canisterapie v zařízeních OÚSS

Víte, co znamená slovo canisterapie? Ve volném překladu to znamená terapie pomocí psa. (Canis = pes, terapie = léčení).  Canisterapii můžeme také definovat jako způsob terapie, která využívá pozitivního působení psa především na psychické zdraví člověka. Canisterapie může mít formu individuální nebo kolektivní. A právě s kolektivní canisterapií máme v zařízeních OÚSS roční zkušenost.

X

Náš canisterapeutický tým tvoří canisterapeutka Ilona Dufková společně se svými dvěma psími kolegy. Vlastně kolegyněmi.  Edrou a Beny. Edra je osmiletá fenka německého ovčáka a Beny je čtyřletá fena rasy velškorgi. Mimochodem, právě na toto psí plemeno nedá už přibližně 70 let dopustit britská královna Alžběta II.

Fenky se svou  paničkou k nám chodí dvakrát měsíčně. Vždy jednou do Denního stacionáře v Křižíkově ulici a jednou do Domu sociálních služeb Na Dlážděnce. Jistě není potřeba vysvětlovat, že pro naše klienty seniory je to aktivita vítaná a že se na všechna tři děvčata vždy velice těší.

 

Terapie trvá přibližně hodinu a kromě nezbytného přivítání a pomazlení klientů se psy, si paní Dufková vždy připraví nějaký doprovodný program.

A tak jsme se v průběhu tohoto roku už stihli dozvědět například rodinou historii přítomných psích dam, jejich úspěchy v soutěžích a jak takové soutěže vlastně probíhají, řekli jsme si také, jak se provádí výcvik psů anebo, jaké jsou podmínky pro chov psích plemen.

Ale i další zajímavosti, například, jak se správně o svého psího miláčka starat, jaké se dnes dají sehnat všemožné hrací i tréninkové pomůcky anebo, k jakým nemocem jsou náchylná konkrétní plemena a v čem případně spočívá následná léčba.

Většinou paní Dufková donese i nějaké předměty k danému tématu, čímž nám zprostředkuje možnost moci si věci, o kterých mluvíme, také prohlédnout a osahat. Takže naše společná hodinka většinou uteče jako voda a nám nezbývá než se rozloučit a těšit se na další setkání.

V canisterapii v našich zařízeních budeme pokračovat, protože pozitivní reakce klientů i viditelné výsledky ukazují přínos tohoto projektu. Děkujeme canisterapeutickému týmu za příjemně strávený společný čas.

Bc. Aneta Novotná, ergoterapeutka OÚSS

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Článek z Psa přítele o flyballu    k náhledu zde