Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nosework

NOSEWORK KURZ PŘI ZKO LIBEŇ
Kde?
Scházet se budeme v ZKO Libeň (v průběhu kurzu se vydáme do nejbližšího okolí).

Kdy?...
Začínáme 15.10.2017
Tréninky budou probíhat každou neděli od 14:00 h a 16:00 h
Kurz trvá 10 týdnů (10 lekcí)

Pro koho?
Kurz je koncipován především pro začátečníky, ale vítáme i týmy pokročilejší – ke každému budeme přistupovat individuálně.
Co budeme trénovat?
Společně vybudujeme pevné základy (naimprintujeme jeden pach) a přidáme značení. Vyzkoušíme jednotlivé směry (příroda, urban, řady a možná i vodu). Naučíme se hledat v různých prostředích a přiblížíme si základy práce s větrem. Vybudujeme spolehlivost a samostatnost při hledání. U pokročilejších týmů budeme trénovat přesné značení, složitější úkryty, můžeme imprintovat další pach, atd.
Budeme hrát spoustu her a hlavně se budeme společně bavit. Součástí kurzu je i překvapení, těšte se!

Co nezapomenout s sebou:
Spoustu odměn (ideálně nedrolících a na menší kousky;, v průběhu tréninku budeme opravdu hodně odměňovat), oblíbená hračka, pevné vodítko, klikr (pokud používáte), pachové vzorky
Pozn.: jako pachové vzorky používáme kusovou skořici nebo pomerančovou kůru (sušenou nebo čerstvou, cca osmina z pomeranče). Vzorků budu mít k dispozici dostatek, přineste si však také vlastní.

Cena:
2.500,- Kč pro nečleny ZKO Libeň, 1550 Kč pro členy ZKO Libeň, 1000 Kč pro instruktory ZKO Libeň, platbu prosíme předem na

transparentní účet u Fio banky, číslo : 2600587318/2010

Jako VS  napište vaše telefonní číslo

Jako zprávu pro příjemce napište SVÉ PŘÍJMENÍ A JMÉNO PSA - NW

Jako doklad o zaplacení předejte, prosím, na první hodině kopii ústřižku složenky nebo výpis z účtu k nahlédnutí. Děkujeme. 

Zaplacené kurzovné je nevratné!

Přihlášky posílejte na zkoliben@seznam.cz nejpozději do 14.10.2017
Do přihlášky prosím uveďte: Vaše jméno a příjmení, telefonní kontakt, jméno pejska + jeho rasu a věk. Nezapomeňte uvést, jakou máte dosavadní zkušenost s noseworkem, abychom mohli hodiny co nejlépe přizpůsobit konkrétním potřebám.

 

 

 

V neděli v ZKO Libeň proběhl NW seminář pod vedením Klára Hlubocká, za což jí tímto velmi děkujeme, především za skvěle strávený den a další řadu motivovaných týmů ke společné práci se psem ;-)
Od října pak bude ZKO Libeň pořádat pravidelné víkendové NW kurzy pod vedením Lenka Zalabáková. Bližší info již brzy naleznete na webu a fb ZKO. Níže přikládáme odkaz na pár fotek z povedené akce. Děkujeme všem za milou a příjemnou atmosféru !!

Odkaz na fotky zde

 

 

osework - pachová identifikace, rozlišování pachů, přesné značení místa úkrytu vzorku pachu v daném prostředí, řadách lidí a předmětů (nature, urban, water, discrimination). Aktivita, která zaměstnává psa především psychicky, vhodná pro všechny psy velikosti i stáří. U psů rozvíjí především schopnost samostatně řešit úkoly, zvyšuje jejich soustředění v rušném prostředí, učí je pracovat systematicky. Současně má pozitivní vliv ve vztahu pes- psovod, kteří zde pracují jako tým, učí se spolupracovat, vzájemně se při práci doplňují. Zkušenosti získané při tréninku pachové identifikace lze zúročit a využít i v jiném druhu výcviku.