Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nosework

 

Noseworkové pondělky - jaro 2018

více informací najdete ZDE a na webových stránkách http://cuchej.cz/o-mne/

 

 

Na podzim 2017 v ZKO Libeň proběhl NW seminář pod vedením Klára Hlubocká, za což jí tímto velmi děkujeme, především za skvěle strávený den a další řadu motivovaných týmů ke společné práci se psem ;-)
Od října pak bude ZKO Libeň pořádat pravidelné víkendové NW kurzy pod vedením Lenka Zalabáková. Bližší info již brzy naleznete na webu a fb ZKO. Níže přikládáme odkaz na pár fotek z povedené akce. Děkujeme všem za milou a příjemnou atmosféru !!

Odkaz na fotky zde

 

 

Nosework - pachová identifikace, rozlišování pachů, přesné značení místa úkrytu vzorku pachu v daném prostředí, řadách lidí a předmětů (nature, urban, water, discrimination). Aktivita, která zaměstnává psa především psychicky, vhodná pro všechny psy velikosti i stáří. U psů rozvíjí především schopnost samostatně řešit úkoly, zvyšuje jejich soustředění v rušném prostředí, učí je pracovat systematicky. Současně má pozitivní vliv ve vztahu pes- psovod, kteří zde pracují jako tým, učí se spolupracovat, vzájemně se při práci doplňují. Zkušenosti získané při tréninku pachové identifikace lze zúročit a využít i v jiném druhu výcviku.